Як вибрати паяльну станцію: види, способи нагріву

1-16-2021


Паяльна станція-предмет першої необхідності для всіх майстрів з ремонту — і для любителів, і для тих, хто займається цим ремеслом професійно. Електрики, інженери, майстри-ремонтники і будь-яка людина, що захоплюється створенням своїми руками, потребує такого інструменті. Придбати такий пристрій , ви зможете за посиланням https://sxema.com.ua/g21830490-payalnye-stantsii та почати роботу.

За допомогою приладу можна виконувати безліч різних операцій і навіть полагодити складну електронну техніку. Зазвичай станція продається в такому комплекті:

  1. паяльник;
  2. термовоздушный фен;
  3. контрольно-керуючий модуль;
  4. гальванічна розв’язка.


Новачкові завжди складно визначитися з тим, якою має бути потрібна паяльна станція. Іноді в цьому швидко мінливому і вдосконалюється світі технічних досягнень досить складно розібратися навіть професіоналам.

Дуже важливо! Купуючи станцію, потрібно звернути увагу на комплектацію. Якщо в Немає додаткових жал, то необхідно обов’язково їх купувати додатково. Різні варіанти жал за формою і товщині допоможуть братися за будь-яку роботу і виконувати її більш точно.
Все ж кілька основних пунктів відбору при покупці нової станції існує. Дотримуючись цих простих правил, можна придбати якісну станцію в хорошому співвідношенні ціна-якість. Лідерами на ринку виробництва і продажів паяльних апаратів є Китай і Росія.

Паяльна станція-основні характеристики

Можливостей паяльної станції на відміну від звичайного паяльника набагато більше. Вона дозволяє працювати з більш дрібними компонентами і дає можливість контролю виставляється температури. Регульована і постійна в температурному плані станція більш зручна і комфортна для майстра в процесі роботи.

Для того щоб приступити до вибору підходящої моделі, перш бажано підготуватися теоретично. Прояснити для себе принцип впливу жала на робочу поверхню при пайку і ознайомитися з основними видами паяльних приладів. Спираючись на способи припою, можна виділити два основних види паяльників:

контактний;
безконтактний.
На замітку! Контактними станціями іменуються і індукційні прилади. Вони регулюються індукційної імпульсної котушкою.
Контактна паяльна станція
Контактний вид-це апарати, жало яких має при пайку прямий контакт з оброблюваною поверхнею. Вони оснащуються блоком живлення і датчиком регулювання температури. Для тих, хто тільки починає роботу самостійно, Контактна станція підходить найбільше. Вона не вимоглива в догляді і зручна для любителів, які виконують прості паяльні роботи.

Контактні станції в свою чергу поділяються ще на два підвиди, що розрізняються за типом сплаву, використовуваного в процесі припою:

олов’яно-свинцевий припой;
припій, що не вимагає сплаву свинцю.
Запам’ятайте! Для сплавів, в складі яких відсутній свинець, потрібна велика потужність нагріву.
За принципом дії самої станції розрізняють два види апаратів:

цифровий;
аналоговий.
Аналогові прилади
Такі станції забезпечені електромагнітним реле, який регулює температурний режим. Принцип його дії дуже простий, і він працює так само як в прасках і електроплитах – коли сердечник нагрівається до необхідного градуса, прилад відключається, а коли режим доходить до нижньої позначки, знову включається і гріється до потрібної температури.

Цифрові апарати


У цифрових станціях потрібний температурний режим задається спеціальному запрограмованому температурному датчику, контролюючому весь процес нагріву і охолодження. Він називається Мікроконтролер.

Важливо! Вибираючи між аналоговими і цифровими апаратами, врахуйте, для професійної роботи і при наявності деякого досвіду, найкраще вибирати цифровий варіант. Вони краще контролюються в плані температури.
Безконтактні паяльні станції
Цей тип паяльних станцій дозволяє не тільки припаювати деталі, але і при необхідності випоювати їх. Безконтактні станції поділяються на:

інфрачервоні — з використанням інфрачервоного випромінювання;
термоповітряні — з використанням спрямованого струменя гарячого повітря;
комбінований.
На замітку! Безконтактну пайку краще застосовувати для роботи з важкодоступною деталлю. Робота з дрібними деталями при такому вигляді пайки не рекомендується.
Правильний вибір-відмінний результат
Вибирати відповідний прилад краще, спираючись Не думку професіоналів. Критерії, на які вони радять звернути увагу в першу чергу:

Тип і вид нагрівального елементу – бюджетний варіант з ніхромовим елементом. Добре підходить для домашнього використання. Якщо станція буде використовуватися в професійних цілях, то краще трохи витратитися і придбати прилад з керамічним елементом.
Важливо! Нерівномірність нагрівання може пошкодити сердечник на керамічній основі, тому необхідно, щоб в таких станціях обов’язково було присутнє термостабілізуючий пристрій. Воно сприяє міцності і довговічності приладу.