МНС розповіло, як правильно вибрати новорічне дерево. У пам’ятці, опублікованій на сайті відомства, увагу приділено як живій, так і штучній красуням. Хочемо порекомендувати заказать ялинку на сайті.
Жива красуня
Живу ялинку можна придбати на спеціальних базарах, в розплідниках і лісгоспах, а також замовити в інтернет-магазинах. Дерево має бути свіжим, гілки-міцними і гнучкими. Така ялинка добре пахне, хвоя має насичений зелений колір, при цьому голочки трохи маслянистий на дотик.
«Якщо ж запаху немає, а голки сухі, значить, з ялинкою щось не то, швидше за все, вона обморозилась. Дерево з пожухлими голками, тонким стовбуром, з легко обламуються гілками простоїть недовго, швидко осиплеться», — йдеться в пам’ятці.
Для перевірки якості стовбура рекомендується стукнути стовбуром по землі. Якщо на землю сильно посипалися голки, то дерево брати не варто.
Розміри ялинки повинні відповідати розмірам кімнати. Якщо передбачається ставити ялинку в кут, краще взяти «однобоку». Ялинку з пишною рівномірною кроною краще поставити посередині стіни просторої кімнати.
Відразу вносити ялинку в тепле приміщення не можна: від перепаду температур вона може захворіти і загинути. Якщо мороз на вулиці нижче 10 градусів, то рекомендується потримати дерево в під’їзді, щоб воно відтануло.
Штучна ялина
Штучні ялинки теж слід вибирати ретельно. Тут, як наголошується в пам’ятці, часто спрацьовує правило: чим дорожче товар, тим якісніше.
Друге важливе питання – конструкція. Переважно вибирати металеві підставки, так як вони більш міцні і стійкі.
Не радять рятувальники брати і ту ялинку, яка має різкий запах.
При цьому новорічну красуню слід випробувати «на міцність»: акуратно посмикайте за голочки, вони не повинні деформуватися і обсипатися. Особливу увагу рятувальники просять звертати на матеріал, з якого зроблена ялина. Ялинки з паперу з просоченням виглядають дуже правдоподібно, але прослужать не більше 3 років.
Крім того, папір відмінно горить, а значить потрібно бути дуже обережним – ніяких електричних гірлянд, хлопавок та іншого. Найякісніші ялинки – литі. Проте з чого б не була виготовлена новорічна ялинка, вона повинна бути забезпечена гігієнічним сертифікатом, який засвідчує хімічну безпеку виробу.