Андрій Волков і узаконене рейдерство

6-25-2021

Щорічно від рук рейдерів страждають десятки українських власників. Одним з головних рекетирів країни сьогодні вважається Андрій Волков, власник фінансової компанії «Інвестохіллс Веста», що спеціалізується на стягненні боргів.

Раніше Андрій Волков очолював українське відділення «Альфа-Банку», відомого своїми брудними методами боротьби за активи. Перейнявши досвід російських колег, Інвестохіллс працює за тією ж схемою: викуповує боргові зобов’язання, а потім починає «наїжджати» на власника. У хід йдуть будь-які методи: від підробки документів, до фізичного захоплення. Читайте докладніше за посиланням Волков Андрей.

Не обходиться без впливових спільників. У судових тяжбах «Інвестохіллс» часто помітна заангажованість окремих суддів Печерського суду Києва, співробітників ГСУ МВС та Департаменту захисту економіки СБУ.

На початку поточного року проблема набула міжнародного масштабу. Посли Китаю висунули претензії Україні в розгулі рейдерських ОЗУ, а також у підкупі ними правоохоронних органів і судів. На їхню думку, Волков діє в інтересах одіозного російського бізнесмена з українським корінням Павла Фукса.

Було ваше, стало наше

Історій, пов’язаних з рейдерством Волкова, вистачить на товсте досьє. Одна з найгучніших-скандал з підприємствами T. B. Fruit «Яблуневий дар» і «Танк Транс».

Рік тому» Інвестохіллс «викупила на аукціоні ФГВФО права вимоги боргу компаній на суму понад 6 млрд грн перед раніше ліквідованим»Дельта Банком». Цікаво, що на той момент «Яблуневий дар» і «Танк Транс» повністю розрахувалися за борговими зобов’язаннями, однак, незважаючи на це, «Інвестохіллс» продовжує судитися, використовуючи «віялові» подачі одних і тих же позовів, чекаючи, коли система їх розпише на «свого» суддю.

Зростаючі апетити

У 2020 році Волкову стало мало рейдерських атак на підприємства, і він переключився на столичну нерухомість.

За твердженням адвоката Тетяни Козаченко, в жовтні » Інвестохіллс «вдалося» віджати » більше 35 об’єктів іпотечної нерухомості в Києві. У цьому їй допомагали уповноважена ФГВФО Світлана грошова і приватний нотаріус Максим Юдін. Схема та ж, що і у випадку із захопленням підприємств.

Спочатку Інвестохіллс викуповує на торгах ФГВФО право вимоги неіснуючої заборгованості за іпотечним кредитом. Потім подає нотаріусу заяву про втрату оригіналів документів. Той видає дублікат і вносить зміни до Держреєстру на користь рейдера.

Далі документи «вибілюються» шляхом переоформлення на підставних осіб, і здійснюється фізичне захоплення об’єктів охоронними фірмами і тітушками.

На думку Козаченка, Андрій Волков діє в інтересах російських олігархічних груп, чим прямо ставить під загрозу економічну безпеку України. Тут би саме час втрутитися СБУ, але правоохоронці і влада продовжують ігнорувати ситуацію.